O úroveň výš na stránku "2017"

INRIroad

INRIroad je křesťanská studentská organizace, kterou založila Církev adventistů sedmého dne. Jejím posláním je nabízet věřícím i nevěřícím studentům společenství mladých lidí, kterým záleží na vztazích a hledání dobra v lidech kolem nás.

INRIroad na výletěINRIroad týden duchovní obnovyRAILtourNaším hlavním cílem je, aby se mladí lidé, především studenti, mohli navzájem podporovat v duchovním životě, společně se sdílet a setkávat s Bohem. Do projektu INRIroad a práce s vysokoškoláky je zapojeno pět studentských kazatelů, kteří spolupracují s dobrovolníky z daných měst. Bez dobrovolníků by INRIroad fungovat nemohla. V současné době fungujeme v sedmi univerzitních městech v České a Slovenské republice. (Bratislava, Brno, Hradec Králové, Pardubice, Praha, Olomouc, Ostrava).

V každém městě mají studenti možnost se zúčastnit velké řady aktivit, každý dle svého zájmu. Modlitebních skupinek, skupinek studia Bible, chválících skupinek, studentských bohoslužeb, sportovních aktivit, společných výletů, dovolených, různých diskuzních večerů a dalších. 

 V letošním roce vytvořila INRIroad nový projekt pod názvem "Příběhy víry". Mladí lidé namluvili na video nebo jen napsali svůj životní příběh - to jak uvěřili v Boha. Tato videa jsou postupně vyvěšována na stránky INRIroad a facebook, kde mohou nevěřící lidé vidět, že mladí, kteří věří, jsou normální a prožívají stejné těžkosti, jako ostatní.

Díky dlouholeté podpoře ASI může INRIroad dobře fungovat a připravovat nové projekty pro vysokoškolské studenty. Tento školní rok je například realizován projekt pod názvem INRI BIBLE Marek. Jedná se o studium Evangelia podle Marka. Studium Markova evangelia probíhá v malých skupinkách v jednotlivých studentských městech. Studenti společně studují část textu a potom diskutují nad zadanými otázkami. Na skupinky navazují 4 víkendy v roce, kdy se společně s odborníkem do hloubky ponořujeme do studia Markova evangelia. Na toto setkání jezdí kolem 60 mladých lidí. V rámci projektu INRI BIBLE Marek se ve spolupráci s Adventistickým teologickým institutem a s nakladatelstvím Advent-Orion připravuje překlad komentáře Exploring Mark: A Devotional Commentary od George Knighta. Součástí projektu INRI BIBLE je letní intenzivní studium knihy Kazatel společně s bratrem Jacquesem B. Doukhanem. K tomuto studiu pracujeme na překladu a vydání komentáře Ecclesiastes: All Is Vanity, Jacques B. Doukhana (ve spolupráci s Adventistickým teologickým institutem a s nakladatelstvím Advent-Orion). Součástí INRIroad je tradiční akce Týden duchovní obnovy, zaměřenou na osobní spiritualitu.

Spolu uvnitřSpolu venkuBěhem roku připravujeme akce INRI ženy (setkání žen zapojených v INRIroad), Florbal CUP, Railtour a další zajímavé aktivity. Veškeré akce INRIroad, pozvánky, přihlašování, fotky, najdete na stránkách INRIroad.

Chceme povzbudit všechny mladé lidi, kteří se chystají na vysoké školy, aby navštívili aktivity INRIroad. INRIroad je místo, kde člověk není sám. Má kolem sebe své vrstevníky a Boha, který vše vede.

Česko - Slovenská unie Církve adventistů sedmého dne.

O úroveň výš na stránku "2017"

Příspěvky 2025

Česká republika - Raiffeisenbank
č. ú.: 398155036/5500
IBAN: CZ7655000000000398155036

Variabilní symbol: 2025

ASI-CS, z.s.
ADVENTIST-LAYMEN'S
SERVICES AND INDUSTRIES

LONDÝNSKÁ 30
120 00 PRAHA 2
VINOHRADY
TEL.: 736 46 15 15

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše