O úroveň výš na stránku "2017"

Knižní evangelizace pro každého

Kniha do vlaku je projekt, který vznikl na základě podnětu Národní knihovny České republiky a postupně se rozšiřuje do dalších železničních stanic Českých drah po celé republice.

Vzorem se stala podobná služba na nádraží v jihomoravském Mikulově. Ve vybraných železničních stanicích je vždy umístěna police s knihami, přičemž z uložených knih si každý může vybrat přesně takovou, která mu zpříjemní chvíle nejen čekání, ale i samotnou jízdu vlakem. Díla nejsou součástí fondu žádné knihovny, takže se nemusejí vracet. Cestující si mohou půjčit, vzít, případně do polic uložit některou ze svých nepotřebných nebo přečtených knih. Na nádražích je dovoleno umístit libovolné knihy, pokud po obsahové stránce odpovídají obecnému vkusu a nemají nevhodný obsah.

Distribuce knih ale není omezena zdaleka jen na vlaková nádraží. Podobné knihovničky dnes vznikají také např. v některých nemocnicích nebo obchodních centrech. Vedle snahy o takovýto plošný záběr ale nic nebrání využít levného zdroje knih také obdarovávání vašich blízkých či přátel.

Průběžně aktualizovanou nabídku knih můžete sledovat na webu conasceka.cz, momentálně se jedná o takovýto sortiment:

Ceník dotovaných knih Vegall

 Žadatelem projektu je VEGALL Pharma s.r.o., prodejce potravinových doplňků na bázi včelích produktů.

 

O úroveň výš na stránku "2017"

Příspěvky 2025

Česká republika - Raiffeisenbank
č. ú.: 398155036/5500
IBAN: CZ7655000000000398155036

Variabilní symbol: 2025

ASI-CS, z.s.
ADVENTIST-LAYMEN'S
SERVICES AND INDUSTRIES

LONDÝNSKÁ 30
120 00 PRAHA 2
VINOHRADY
TEL.: 736 46 15 15

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše