O úroveň výš na stránku "Aktuálně"

Letošní ASI setkání bude hostit dva významné řečníky

Vloženo: 04. 10. 2019

Je již tradicí, že hlavním řečníkem každoročních unijních setkání je některý z významných řečníků světového adventismu. Letos budeme mít mimořádnou příležitost vyslechnout si rovnou dva.

Přestože i u nás jsou oba velmi dobře známí, přinášíme jejich krátké představení.

Dwight NelsonDwight Nelson je populární evangelista Církve adventistů sedmého dne a autor mnoha knih. Narodil se v japonském Tokiu rodičům misionářům. Promoval na Southern Missionary College (nyní SAU) v Collegedale, Tennessee, kde v roce 1973 získal bakalářský titul. V roce 1976 obdržel magisterský titul MDiv (Master of Divinity) z Andrews University a v roce 1986 získal doktorský titul na Seventh-day Adventist Theological Seminary (SDATS).

Od roku 1983 je kazatelem (senior pastor) v Pioneer Memorial Church na Andrews University Berrien Springs Michigan, USA. Předtím působil několik let jako kazatel v Oregonu. V roce 2004 pracoval s bývalým moderátorem BBC News Gillian Joseph, kde představil sérii diskusních pořadů nazvanou Evidence: Through My Experience, která se konala na Newbold College v Berkshire. Později téhož roku ve stejném místě pracoval na dalším diskusním seriálu s názvem Mind The Gap. D. Nelson na teologickém semináři Andrews University učí homiletiku.

Je ženatý a má dvě děti. Jeho žena se jmenuje Karen Oswald Nelson.

Pro mnohé lidi po celém světě je především znám díky evangelizačním přednáškám NET98. Tyto přednášky byly vysílány živě od 9. října do 14. listopadu 1998 z Andrews University ve 38 jazycích a oslovovalo lidi ve více než 100 zemích na 7 600 místech, z nichž 2 000 bylo osloveno v Severní Americe. Účast na prvním večeru byla odhadem 161 000 lidí. Zatímco D. Nelson kázal, v kabinách překládalo jeho poselství 38 překladatelů do různých jazyků. Vzhledem k nadčasovosti si vybral téma “Navažte trvalý vztah s Pánem Bohem.” Ve stejném roce byl hlavním kazatelem evangelizačních satelitních přednášek The NeXt Millennium Seminar.

Mezi jeho nejznámější literární práce patří knihy Outrageous Grace, Countdown to Showdown a Built to Last.

 

ThDr. Jiří MoskalaJiří Moskala, ThD., PhD. je děkanem a profesorem výkladu a teologie Starého zákona na Teologickém semináři CASD na Andrewsově univerzitě (Berrien Springs, Michigan, USA). V minulosti působil jako vysvěcený kazatel, administrátor, učitel a ředitel Teologického semináře CASD v České republice. Je členem řady teologických společností a je také autorem a editorem mnoha článků a knih v českém a anglickém jazyce. Zúčastnil se také několika archeologických expedic v Tell Jalulu v Jordánsku.

V češtině mu vyšla doktorandská práce Kniha Daniel a makabejská teze (1995) a Evangelium podle Mojžíše (2001) a ve slovenštině kniha Boží charakter a posledná generácia (2019). S manželkou a pěti dětmi žije v USA.

Slovenská vlajkaVíce informací o letošním setkání na Slovensku (jedná se již o 15. unijní setkání ASI-CS) v samostatném článku.

Zobrazeno: 0x

O úroveň výš na stránku "Aktuálně"

Příspěvky 2022

Česká republika - Raiffeisenbank
č. ú.: 398155036/5500
IBAN: CZ7655000000000398155036

Variabilní symbol: 2022

ASI-CS, z.s.
ADVENTIST-LAYMEN'S
SERVICES AND INDUSTRIES

LONDÝNSKÁ 30
120 00 PRAHA 2
VINOHRADY
TEL.: 736 46 15 15

Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím