O úroveň výš na stránku "Aktuálně"

Host Veletrhu evangelizace

Vloženo: 01. 09. 2023

Během Veletrhu evangelizace bude otevírat Boží slovo hlavní host Pavel Šimek. Více o řečníkovi v článku.

PŘEDSTAVENÍ HLAVNÍHO HOSTA

Pavel Šimek, kazatel s dlouholetými zkušenostmi v oblasti církve i mimo ni.

Po zákazu studia na vysoké škole, z důvodu víry, pracoval 12 let na důlní šachtě na Ostravsku, což považuje za svou životní univerzitu v prostředí, kde jsou si všichni podobni až rovni a po vyfárání si vzájemně umyjí záda. Během této doby vystudoval důlní geologii a teologický seminář Církve adventistů a v roce 1986 se stal kazatelem v Zábřehu na Moravě a okolí. V totalitním režimu se mu podařilo vyjednat stavbu nové modlitebny za svépomoci věřících, a tak vedle práce kazatele pokračuje i manuálně v práci stavbyvedoucího.

Po revoluci svou duchovní činnost rozšířil ve školství a také ve věznici Mírov. Na dva a půl roku odjel s manželkou a dvěmi dětmi na studia do Anglie. Po návratu již se třemi dětmi pracoval v Břeclavi a Hodoníně. I zde kromě práce kazatele jej čeká znovu stavba modlitebny a práce kaplana ve věznici.

Pavel Šimek, CASD

Po pěti letech se stal kazatelem sboru v Brně. Současně je delegován jako člen výboru GK, nejvyššího orgánu církve. Zde poznává církev z celosvětového pohledu. V roce 2004 byl zvolen na pět let předsedou ČS Unie, je pověřen vedením církve a zastupováním církve před veřejností a státními orgány.

Po této době dostal příležitost vybudovat nové křesťanské společenství Bethany v Praze na BB Centru (dnes pod názvem Brumlovka). Po jedenácti letech odchází z tohoto sboru ještě ne do důchodu, protože přijal nabídku kazatele v Karlových Varech a Sokolově.

Nejdůležitějším předpokladem práce duchovního je podle něj milovat Boha a mít rád lidi. Děkuje Bohu za velké milosrdenství a požehnání, které se mu od Něj v bohaté míře dostalo prostřednictvím milující manželky, rodiny a míst, kde mohl pracovat.

 

POZVÁNÍ PAVLA ŠIMKA

 

Program

Program ke stažení

Těšíme se na setkání s vámi jak osobně, tak virtuálně.

Organizační tým 

 

Zobrazeno: 0x

O úroveň výš na stránku "Aktuálně"

Příspěvky 2025

Česká republika - Raiffeisenbank
č. ú.: 398155036/5500
IBAN: CZ7655000000000398155036

Variabilní symbol: 2025

ASI-CS, z.s.
ADVENTIST-LAYMEN'S
SERVICES AND INDUSTRIES

LONDÝNSKÁ 30
120 00 PRAHA 2
VINOHRADY
TEL.: 736 46 15 15

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše