O úroveň výš na stránku "2018"

INRI road - RAIL TOUR 2018

RAIL tour je týmový závod v dobývání checkpointů kombinující pěší turistiku s cestováním vlaky, strategii s rychlostí, adrenalin s efektivitou plánování. O tom, jak probíhal letošní ročník se dočtete v následujícím článku.

 

RAIL tour již po osmé!

V termínu 30. 7. – 3. 8. 2018 proběhl již osmý ročník závodu RAIL tour, který pořádá křesťanská studentská organizace INRIroad. Tento tradiční týmový závod, který se rok od roku těší větší sledovanosti, spočívá v dobývání checkpointů kombinující pěší turistiku s cestováním vlaky, strategii s rychlostí, adrenalin s efektivitou plánování.

Letos to původně vypadalo na velmi slabou účast. Ještě dva týdny před ukončením registrace byly přihlášené pouze tři kompletní týmy a uvažovalo se dokonce o zrušení. Nakonec se ale na poslední chvíli přihlásilo téměř 40 dalších účastníků, a tak mohlo odstartovat 12 týmů s celkovým počtem 47 závodníků a navigátorů. Organizátoři měli z takové účasti obrovskou radost a velké poděkování patří nadšencům, kteří se postarali o vynikající propagaci.

Tento ročník přinesl několik novinek. Vzniklo nové logo a webové stránky závodu, důležité momenty byly streamovány online a především všichni účastníci startovali v závodnických tričkách, takže vlaky byly plné tyrkysových barev s logem RAIL tour. Posledním vylepšením měly být GPS lokátory, díky nímž měly být jednotlivé týmy sledovatelné na online mapě, ale žel se je nepovedlo plně zprovoznit. Nicméně, příští rok snad bude funkční i tento prvek, a fanoušci si přijdou na své. I tak však mohli na webu a Facebooku sledovat informace a fotky z dobytých checkpointů a také číst online reportáž, která dokreslovala atmosféru závodu.

Na RAIL tour je nejlepší, že člověk během krátké doby navštíví spoustu krásných míst České republiky a může navazovat nové přátelské vztahy. Pokud si jednotliví závodníci v týmu sednou, prožijí spolu nádherných pět dní. Kromě toho zažijí adrenalin, chvíle nadšení, zábavu, ale i zklamání, bolest a totální vyčerpání. Je pravda, že letošní tropické teploty podmínky hodně ztěžovaly. Týmy si určitě i letos zjistily, že pro umístění na předních příčkách není až tak důležitá fyzická zdatnost, ale spíše strategie, dobrý navigátor, podpora fanoušků, motivace a odhodlání táhnout za jeden provaz. Červení například spali průměrně čtyři hodiny denně, ušli jen 121 km, neabsolvovali žádný horský přechod, a přesto dosáhli krásných výsledků.

Jednoznačným vítězem letošního ročníku se stali oranžoví. Dobyli celkem 28 checkpointů a získali 135 bodů. Za to i za tempo především v druhé polovině závodu jim patří obrovská gratulace. Chcete to zažít také? Tak neváhejte a přihlaste se příští rok! A pokud nechcete čekat, můžete se zatím zapojit do aktivity RAIL tour Fanda. Jedná se o doplňkovou aktivitu v dobývání checkpointů, ve které jednotlivci i celé skupiny nesoutěžně navštěvují různá zajímavá místa dle seznamů z jednotlivých ročníků RAIL tour. Nedílným smyslem této aktivity je i propagace samotného závodu RAIL tour, vyzkoušení si dobývání checkpointů nanečisto a podpora turistiky v České republice a pohraničí.

Honza Havelka

 

Propagační video z akce můžete zhlédnout zde:

Žadatelem projektu je studentská organizace INRI road.

O úroveň výš na stránku "2018"

Příspěvky 2020

Česká republika - ČSOB
č. ú.: 219732329/0300
IBAN: CZ4403000000000219732329

Slovenská republika - ČSOB
č. ú.: 4006050824/7500
IBAN: SK9475000000004006050824

Variabilní symbol: 2020

ASI-CS, z.s.
ADVENTIST-LAYMEN'S
SERVICES AND INDUSTRIES

LONDÝNSKÁ 30
120 00 PRAHA 2
VINOHRADY
TEL.: 736 46 15 15

Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím